VÝVOJ ÚČASTI NA 59. ZLATÉ TRETŘE OSTRAVA

19. 05. 2020 | 16:50

Bohatá tradice mítinku, všeobecný zájem o podnik jako takový a zlepšující se situace nejen v Česku, ale i v mnohých evropských zemích, však přinášejí naději, že i v novém termínu, v úterý 8. září, budou na startu jak nejlepší domácí atleti, tak kvalitní zahraniční konkurence.  Před Ostravou se uskuteční ještě mítinky Diamantové ligy, a to v pátek 4. září  v Bruselu a v neděli 6. září v Paříži. Ve stejný den zároveň proběhne i mítink Continental Tour v nedalekém Chorzówě v Polsku. To znamená, že závodníci budou v rámci možností cestovat a budou k dispozici. Organizátoři potvrdí definitivní program disciplín v průběhu července. Předprodej vstupenek zatím stále běží v síti Ticketstream.

Z české špičky se na září počítá s oštěpařskými soutěžemi mužů a žen, kde by neměli chybět Jakub Vadlejch, Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková. Ze zahraničí by mohla přicestovat olympijská vítězka Sara Kolaková z Chorvatska. Mezi muži by neměli chybět někteří z německé devadesátimetrové elity. Koulařský sektor nabídne duel Tomáše Staňka s chorvatským vítězem halové tour Filipem Mihaljevičem. Zájem přijet projevil i rekordman mítinku Tom Walsh z Nového Zélandu. Bude-li v Evropě, je však zatím nejasné.

Ve skokanských disciplínách ještě organizátoři zvažují své rozhodnutí podle toho, kdo z mezinárodní elity bude k dispozici. Ve sprintech mohou být pro možnou zahraniční účast kvalitními soupeři domácí Zdeněk Stromšík a slovenská hvězda Ján Volko. Počítá se také s během žen na 1500 m pro Simonu Vrzalovou. Mužská osmistovka by české špičce Lukáš Hodboď a Filip Šnejdr mohla přinést například stříbrného ze světového šampionátu v Doha Amela Tuku z Bosny a Hercegoviny. 

 

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M