Sveine, budeš nám chybět!

21. 06. 2020 | 14:00

Zlatá tretra Ostrava je otřesena úmrtím prezidenta Evropské atletiky Sveina Arne Hansena. Evropská atletika přišla v sobotu 20. června o lídra, který prosazoval změny, inovace a samotné atlety do centra pozornosti. Norský sběratel a obchodník se známkami, Svein Arne Hansen, prohrál svůj tříměsíční boj o život po mozkové příhodě. Měl 74 let. Byl plný plánů kam a jak posouvat evropskou atletiku. Dokázal ji dostat do dobré finanční situace, bez přešlapů nebo afér. Dával si velmi záležet na otázkách integrity a boje proti dopingu. Byl častým hostem atletických podniků v Česku, samozřejmě několikrát i Zlaté tretry Ostrava. Na světovém fóru pomáhal evropským mítinkům, včetně právě ostravského mítinku.

Jeho humor a bezprostřednost se vymykali tradičním, odměřeným přístupům sportovních funkcionářů na tak vysoké pozici. Měl dobré vztahy se všemi, hlavně však se samotnými atlety, a to bylo snad to nejcennější. Zůstává po něm velké prázdno. Těžko lez odhadovat, kdo bude dál na evropské úrovni posouvat jeho vizi „dostat atletiku do každé domácnosti a na každý telefon“.

Bude nám všem chybět, jeho osobnost,  jeho vtipy, jeho humor. Zlatá tretra Ostrava vyslovuje hlubokou soustrast jeho rodině, kterou miloval.

Sveine, budeš nám chybět!

 

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M