{analitics urchin="UA-154778477-1"}

TAMBERI NABÍDNE VÝŠKAŘSKOU SHOW

12. 04. 2022 | 12:00

Před časem započal předprodej vstupenek a organizátoři věří, že po dvou letech diváckého půstu, budou tribuny Městského stadionu na 61. Zlatou tretru Ostrava zase zase plné. V úterý 31.května čeká na diváky hlavní program od 17 hodin. 

První velkým zahraničním jménem, které by mělo přilákat diváky do ochozů, je italský výškařský showman Gianmarco Tamberi. Bude to už jeho třetí vystoupení na Zlatí tretře Ostrava. Vítězství ale zatím nezaznamenal. Nejlepší umístění bylo třetí místo v roce 2020. Ital se nesmazatelně zapsal do historie, když se při Olympijských hrách v Tokiu dohodl se svým soupeřem z Kataru, že se podělí o nejcennější kov. Mimo to je však mistrem Evropy a světový šampion. Naposledy se zaskvěl na halovém MS v Bělehradě, kde bez přípravy získal bronz. Na letní sezónu se připravuj s velkou vážností a před ostravským mítinkem už bude mít v nohách starty na Diamantové lize v Doha a Briminghamu. 

Na startu nebudou chybět ani nejlepší čeští výškaři, mistr Evropy do 23 let Jan Štefela a národní šampion Marek Bahník. Další ozdobou soutěže výškařů pak budou oceánský rekordman a pátý z posledních OH Brandon Starc z Austrálie (236 cm) nebo další olympijský finalista Brit Tom Gale s osobním rekordem 233 cm.

Zlatá tretra Ostrava si udržuje vysokou reputaci v celém atletickém světě. V roce 2021 na ní startovalo 13 pozdějších individuálních olympijských medailistů. A i v letošním roce půjde de televizní signál Tretry 140 zemí celého světa.

Kromě pilování detailů Zlaté tretry Ostrava a finalizace jejích připrav už běží také základní kola Čokoládové tretry. Ve Vyškově se jich zúčastnil v roli ambasadora Zdeněk Stromšík a v Blansku Jiří Mužík. Plný program jednotlivých kol najdete na www.cokoladovatretra.cz.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M