PARA ZLATÁ TRETRA Ostrava

Vznik

V roce 2016 vznikl oddíl založený hendikepovanými sportovci.

Hlavním důvodem vzniku bylo rozšířit počet atletických klubů hendikepovaných v ČR a zvýšit tak dostupnost sportu pro nové zájemce, protože v Moravskoslezském kraji takový oddíl doposud nebyl.

V současné době sportovci trénují vrh koulí, hod kuželkou, hod diskem a hod oštěpem. Rozšíření disciplín o např. skok do dálky, jízdy ve formulce a dalších disciplínách je plánováno.

K činnosti špičkového oddílu, kterým s Para Athetics Team Vítkovice zatím stal patří i pořádání soutěží. Tou nejprestižnější je partnerský projekt Zlaté tretry Ostrava, v roce 2017 založený mezinárodní mítink Para Zlatá tretra Ostrava.

 

Para Zlatá tretra Ostrava 2022

Termín a místo konání

6. ročník mezinárodního mítinku para atletů se uskuteční 31. 5. 2022 10:00 hodin na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích.

 

Disciplíny

  • Koule ženy sedící F52–57, F32–34
  • Oštěp muži sedící F52–57, F33, 34
  • Koule ženy a muži stojící F11–64 (podle poštu přihlášených)

 

Přihlášky

Přihlásit se do závodu lze zasláním přihlášky na email: paraathleticsssk@seznam.cz do 26. 5. 2022.

Startovní listina 31. 5. 2022

Připravujeme...

 

Fotogalerie

Více fotografií – naleznete zde >

 

Výsledky 2017–2021

Zde uváděné listiny jsou ve formátu PDF (Adobe Acrobat).

Pokud nemáte potřebný software pro jejich zobrazení (Adobe Acrobat Reader), můžete si jej – stáhnout zde >

 

PARA Golden Spike Ostrava 2021, 19. května 2021

Hod oštěpem muži F34, 54, 55, 57

NAME CLUB BIRTH WR NR CLASS 1 2 3 4 5 6 BEST POINT RANK
Huťka Julius SVK 1974 49,26m SVK F57 28,77 30,86 29,69 x 30,18 x 30,86 68,853 1
Ščambura Dušan AK OL 1966 35,30m 30,99m F55 19,86 x x 20,97 20,98 x 20,98 66,413 2
Rotter Michal AK OL 1981 35,30m 30,99m F55 18,44 17,41 18,92 18,66 18,49 17,69 18,92 59,892 3
Kadlík Vladimír Brno 1977 31,90m 24,01m F54 13,9 12,87 x 13,89 x 15,19 15,19 51,914 4
Techmann Jaroslav SSK 1992 38.28m 18,78 F34 8,53 9,93 9,63 9,14 9,06 8,98 9,93 27,522 5
Konečný Vladimír AKWZ 1981 26,96m 12,07m F33 6,02 5,94 6,36 6,14 5,67 6,46 6,46 25,747 6
Dudek Kamil POL 1999 31,90m POL F54                 DNP
Wróbel Tomasz POL 1984 49,26m POL F57                 DNP

 

Vrh koulí muži F33, 34, 53, 56, 57 / 3kg F53, 33 / 4kg F34, 56, 57

NAME CLUB Birth WR NR CLASS 1 2 3 4 5 6 BEST POINT RANK
Kisý Aleš NMnM 1980 8.83m 8.35m F53 7,56 7,53 x 7,51 7,8 7,79 7,8 86,957 1
Klimeš Jaroslav SSK 1981 13.49m 9,65m F56 7,72 8,19 8,02 7,94 8,09 8,09 8,19 67,463 2
Doležel Matěj SSK 1993 12.17m 7.15m F33 x 7,4 7,78 7,63 7,94 7,05 7,94 67,174 3
Hodor Marek SVK 1983 13.49m 9.65m F56 7,71 7,99 7,9 7,9 7,72 7,64 7,99 65,815 4
Brož Jaroslav SSK 1981 8.83m 8.35m F53 5,6 x 5,53 5,28 5,77 5,58 5,77 64,326 5
Dvořák Martin Spastic 1994 12.17m 8.17m F34 7,03 7,2 7,47 7,56 7,28 7,48 7,56 60,821 6
Šácha Radim ABBP 1978 15.26m 12.19m F57 6,72 6,96 7,38 6,99 6,72 6,99 7,38 51,393 7
Cieślik Piotr POL 1984 12.36m POL F33                 DNS
Rokicki Janusz POL 1974 15.26m POL F57                 DNS

 

Hod diskem muži F52, 33, 56, 57

NAME CLUB BIRTH WR NR CLASS 1 2 3 4 5 6 BEST POINT RANK
Petrouš Jaroslav BBP 1977 48.55m 45.94m F57 42,99 44,12 44,64 41,77 43,51 43,42 44,64 91,588 1
Laczko Dušan SK 1983 46.68m SVK F56 30,78 36,54 38,06 39,12 38,66 38,51 39,12 87,654 2
Liška Přemek ACWZ 1988 48.55m 45.94m F57 26,9 31,02 x 24,52 29,17 27,56 31,02 63,644 3
Vartoň Filip AKOL 1991 23.80m 14.96m F52 12,24 12,45 12,55 12,43 12,22 12,27 12,55 55,457 4
Nigrovič Jan SSK 1966 48.55m 45.94m F57 16,47 21,07 22,03 18,41 23,08 22,61 23,08 47,353 5
Zapletal Jaroslav AWZ 1969 48.55m 45.94m F57 16,26 17,9 20,17 19,91 18,29 19,29 20,17 41,383 6
Hirka Lukáš SSK 1986 43.29m 24.44m F34 x 15,14 15,1 16,02 16,69 15,49 16,69 41,363 7
Konečný Vojtěch SSK 1992 23.80m 14.96m F52                 DNS

 

Hod oštěpem muži F37, 46, 11, 12 / oštěp 600g F37 / oštěp 800g F46, 11, 12

NAME CLUB Birth WR NR CLASS 1 2 3 4 5 6 BEST POINT RANK
Skotnica David SSK 1981 63.97m NO F46 38,94 35,64 x 35,93 38,78 37,01 38,94 64,088 1
Kukla Martin AKOL 1993 57.81m 41.12m F37 25,34 27,45 x 31,22 30,68 30,67 31,22 62,603 2
Vimmer Michal TJ H. Plzeň 2000 57.81m 41.12m F37 x x x 26,38 28,99 26,27 28,99 58,131 3
Antene Rostislav SSK 1992 64.89m NO F12 25,53 23,11 26,42 24,18 26,43 26,19 26,43 40,333 4
Partík Tomáš Blind V. 2002 64.89m NO F12 x 16,98 19,54 19,82 18,72 x 19,82 30,246 5
Strohalm Marek SSK 1989 57.81m 41.12m F37 10,36 13,05 11,16 12,24 12,76 13,41 13,41 26,89 6
Dydik Andryi Blind V. 2000 53.99m NO F11 x 12,26 x x x 11,26 12,26 24,481 7

 

100 m T11, 12, 13, 35, 37

1. kolo

NAME CLUB Birth WR NR CLASS TIME POINT RANK
Moštěk Jan AKOL 1993 11.42 13.12 T37 13.72   1
Bartošek Ondřej SSK 1990 11.77 15.79 T35 15.6O   2
Brych Oldřich BBP 1982 11.42 13.12 T37 14.91   3
Vimmer Michal PLZEN 2000 11.42 13.12 T37 15.33   4
Strohalm Marek SSK 1989 11.42 13.12 T37 16.54   5

2. kolo

NAME CLUB Birth   NR CLASS TIME POINT RANK
Kříž Marek Blind V. 2002 10.45 NO T12 13.31   1
Antene Rostislav SSK 1992 10.45 NO T13 13.96   2
Partík Tomáš Blind V. 2002 10.45 NO T12 14.16   3
Asresahegn Daniel Blind V. 2002 10.46 NO T13 14.86   4
Dydik Andryi Blind V. 2000 10.92 NO T11 15.75   5

 

 

HANDI GOLDEN SPIKE Ostrava 2020, 7. září

Hod kuželkou muži F51

Um. Start. číslo Jméno skupina Tým 1 2 3 4 5 6 Výsledek Body
1 6 Kuřeja Marián F51 Slovakia 30 X X X 27,30 X 30 981
2 3 Enge Michal F51 ABBBV 25,64 26,57 26,94 X 26,51 27,34 27,34 887
3 5 Běleš Radim F51 SSK-V 25,1 25,77 26,08 26 26,8 26,94 26,94 870
4 4 Zach Martin F51 ABBP 20,86 26,2 25,14 25,34 23,67 25,44 26,20 837
5 2 Biluseac Jaromir F51 SSK-V 20,34 21,3 17,58 20,76 21,12 19,61 21,30 560
6 1 Gálik Pavel F51 Slovakia 18,73 16,67 20,02 20,37 19,69 13,63 20,37 498

 

Hod diskem muži F33, 52, 55, 56, 57 

Um. Start. číslo Jméno skupina Tým 1 2 3 4 5 6 Výsledek Body
1 8 Petrouš Jaroslav F57 ABBP 39,55 39,12 40,29 38,86 X 39,58 40,29 821
2 9 Laczko Dušan F56 Slovakia 29,28 34,73 36,05 34,84 35,75 X 36,05 796
3 5 Imianowski Adrian F52 Poland 14,99 14,94 15,06 14,63 15,11 X 15,11 598
4 7 Liška Přemysl F57 ACWZ 32,24 31,26 32,42 31,41 31 32,8 32,80 575
5 6 Konečný Vojtěch F52 SSK-V 14,43 14,37 14,32 13,36 13,51 14,27 14,43 542
6 4 Vartoň Filip F52 AK OL 12,78 12,85 12,82 12,75 12,2 12,35 12,85 406
7 2 Cieslik Piotr F33 Poland X 14,89 15,42 14,65 15,19 16,23 16,23 247
8 1 Nigrovič Jan F57 SSK-V 23,7 22,11 21,94 21,64 22,95 23,61 23,70 233
DNS 3 Falek Kamil F55 Poland                      DNS

 

Hod oštěpem muži F34, 54, 55, 57 

Um. Start. číslo Jméno skupina Tým 1 2 3 4 5 6 Výsledek Body
1 7 Ščambura Dušan F55 AK OL 21,39 20,87 22,48 21,74 X 19,99 22,48 641
2 8 Hutka Julius F57 Slovakía 30,36 30,43 30,05 29,34 31,12 X 31,12 613
3 9 Tomasz Wrobel F57 Poland X 25,98 X 28,09 X 29,14 29,14 532
4 6 Rotter Míchal F55 AK OL 18,95 19,95 18,8 19,74 19,68 19,67 19,95 495
5 5 Vladimir Kadlík F54 SK Brno X X 14,02 X 12,6 14,38 14,38 246
6 3 Šácha Radím F57 ABBP 15,05 15,11 14,73 14,43 13,69 17,93 17,93 108
7 1 Horský Marek F34 SSK-V X 8,23 X 10,94 8,38 10,07 10,94 85
8 2 Soukup Antonín F54 SSK-V 10,57 10,14 9,75 X 10,03 9,37 10,57 73
9 4 Zapletal Jaroslav F57 ACWZ 14,49 15,22 15 15,2 15,12 16,07 16,07 67

 

Hod oštěpem ženy F33, 34, 54, 56

Um. Start. číslo Jméno skupina Tým 1 2 3 4 5 6 Výsledek Body
1 8 Obrová Miroslava F56 SSK-V 14,97 15,63 14,66 15,65 16,1 15,16 16,1 592
2 2 Kostelňáková Zuzana F56 SSK-V 9,46 9,37 9,74 X 10,97 10,88 10,97 166
3 3 Marcaníková Anna F33 ACWZ 6,35 6,46 6,18 X 6,16 6,47 6,47 146
4 5 Kabotová Veronika F33 SSK-V 5,29 5,25 5,37 5,27 5,38 5,73 5,73 82
5 6 Morcinková Lenka F34 ACWZ 7,4 7,09 7,81 7,82 7,68 7,33 7,82 46
6 1 Vybošfoková Lucie F56 SSK-V 7,5 6,88 7,14 6,86 7,24 7,52 7,52 26
7 4 Hamříková Lucie F34 ABBP 5,39 5,36 6,36 5,79 5,27 5,48 6,36 14
DNS 7 Kacanu Eva F54 AK OL               DNS

 

Vrh koulí muži F33, 34, 53, 56, 57

Um. Start. číslo Jméno skupina Tým 1 2 3 4 5 6 Výsledek Body
1 9 Rokicki Janusz F57 Poland 13,09 13,06 12,87 13,32 13,1 13,5 13,50 951
2 8 Kisý Aleš F53 NMnM 7,42 7,53 7,67 7,66 7,57 7,6 7,67 827
3 4 Náčin Stanislav F53 ACWZ 5,91 6,07 6,01 6,04 6,2 X 6,20 529
4 6 Klimeš Jaroslav F56 SSK-V 7,6 8,05 8,14 8,1 8,12 X 8,14 482
5 7 Šlesingr Jan F53 ABBP 5,3 5,34 5,46 5,73 5,66 5,8 5,80 435
6 5 Brož Jaroslav F53 SSK-V 5,36 5,09 5,53 5,17 5,38 5,37 5,53 371
7 3 Majo Jan F34 SSK-V 6,01 6,08 6,23 5,91 6,01 6,15 6,23 149
8 2 Teichmann Jaroslav F34 SSK-V 5,22 5,35 5,4 5 5,46 5,48 5,48 74
9 1 Konečný Vladimír F33 ACWZ 3,49 3,58 3,74 4,12 4,22 4,23 4,23 22

 

Výsledky 2020 (pdf) >

Výsledky 2019 (pdf) >

Výsledky 2018 (pdf) >

Výsledky 2017 (pdf) >

 

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M