PARA ZLATÁ TRETRA Ostrava

Vznik

V roce 2016 vznikl oddíl založený hendikepovanými sportovci.

Hlavním důvodem vzniku bylo rozšířit počet atletických klubů hendikepovaných v ČR a zvýšit tak dostupnost sportu pro nové zájemce, protože v Moravskoslezském kraji takový oddíl doposud nebyl.

V současné době sportovci trénují vrh koulí, hod kuželkou, hod diskem a hod oštěpem. Rozšíření disciplín o např. skok do dálky, jízdy ve formulce a dalších disciplínách je plánováno.

K činnosti špičkového oddílu, kterým s Para Athetics Team Vítkovice zatím stal patří i pořádání soutěží. Tou nejprestižnější je partnerský projekt Zlaté tretry Ostrava, v roce 2017 založený mezinárodní mítink Para Zlatá tretra Ostrava.

 

Para Zlatá tretra Ostrava 2021

Termín a místo konání

5. ročník mezinárodního mítinku para atletů se uskuteční 19. 5. 2021 na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích.

 

Disciplíny

  • Vrh koulí – vozíčkáři
  • Hod oštěpem – vozíčkáři
  • Hod oštěpem – stojící
  • Hod diskem – vozíčkáři
  • 100 m – stojící

 

Startovní listina 19. 5. 2021

JAVELIN THROW MEN WHEELCHAIR 10.30H

Classes F33, 54, 55, 57 > 600g Javelin

NAME CLUB BIRTH WR NR CLASS
1. Konečný Vladimír AKWZ 1981 26,96m 12,07m F33
2. Kadlík Vladimír Brno 1977 31,90m 24,01m F54
3. Dudek Kamil POL 1999 31,90m POL F54
4. Rotter Michal AK OL 1981 35,30m 30,99m F55
5. Ščambura Dušan AK OL 1966 35,30m 30,99m F55
6. Wróbel Tomasz POL 1984 49,26m POL F57
7. Huťka Julius SVK 1974 49,26m SVK F57
8. Techmann Jaroslav SSK 1992 38,28m 18,78 F34

 

DISCUS THROW MEN WHEELCHAIR 10.30H

Classes F52, 33, 56, 57 > 1kg Discus

NAME CLUB BIRTH WR NR CLASS
1. Zapletal Jaroslav AWZ 1969 48.55m 45.94m F57
2. Nigrovič Jan SSK 1966 48.55m 45.94m F57
3. Konečný Vojtěch SSK 1992 23.80m 14.96m F52
4. Vartoň Filip AKOL 1991 23.80m 14.96m F52
5. Liška Přemek ACWZ 1988 48.55m 45.94m F57
6. Hirka Lukáš SSK 1986 43.29m 24.44m F34
7. Laczko Dušan SK 1983 46.68m SVK F56
8. Petrouš Jaroslav BBP 1977 48,55m 45,94m F57

 

SHOT PUT MEN WHEELCHAIR 10.30H

Classes F33, 34, 53, 56, 57 > 3kg shot put F53, 33 / 4kg shot put F34, 56, 57

NAME CLUB BIRTH WR NR CLASS
1. Šácha Radim ABBP 1978 15.26m 12.19m F57
2. Hodor Marek SVK 1983 13.49m 9.65m F56
3. Klimeš Jaroslav SSK 1981 13.49m 9,65m F56
4. Dvořák Martin Spastic 1994 12.17m 8.17m F34
5. Doležel Matěj SSK 1993 12.17m 7.15m F33
6. Cieślik Piotr POL 1984 12.36m POL F33
7. Brož Jaroslav SSK 1981 8.83m 8.35m F53
8. Kisý Aleš NMnM 1980 8.83m 8.35m F53
9. Rokicki Janusz POL 1974 15.26m POL F57

 

JAVELIN THROW MEN STANDING 12.30H

Classes F37, 46, 11, 12 > Javelin 600g F37 / Javelin 800g F46,11,12

NAME CLUB BIRTH WR NR CLASS
1. Strohalm Marek SSK 1989 57.81m 41.12m F37
2. Kukla Martin AKOL 1993 57.81m 41.12m F37
3. Skotnica David SSK 1981 63.97m NO F46
4. Vimmer Martin TJ H. Plzeň 2000 57.81m 41.12m F37
5. Antene Rostislav SSK 1992 64.89m NO F12
6. Partík Tomáš Blind V. 2002 64.89m NO F12
7. Dydik Andryi Blind V. 2000 53.99m NO F11

 

100m MEN 13.00H

Classes T11, 12, 13, 35, 37

1. Round

NAME CLUB BIRTH WR NR CLASS
1. Vimmer Michal PLZEN 2000 11.42 13.12 T37
2. Moštěk Jan AKOL 1993 11.42 13.12 T37
3. Bartošek Ondřej SSK 1990 11.77 15.79 T35
4. Strohalm Marek SSK 1989 11.42 13.12 T37
5. Brych Oldřich BBP 1982 11.42 13.12 T37

2. round

NAME CLUB BIRTH WR NR CLASS
1. Kříž Marek + vodič Blind V. 2002 10.45 NO T12
2. Asresahegn Daniel Blind V. 2002 10.46 NO T13
3. Dydik Andryi + vodič Blind V. 2000 10.92 NO T11
4. Antene Rostislav SSK 1992 10.45 NO T12
5. Partík Tomáš + vodič Blind V. 2002 10.45 NO T12

 

 

Fotogalerie

Více fotografií – naleznete zde >

 

Výsledky 2017–2021

Zde uváděné listiny jsou ve formátu PDF (Adobe Acrobat).

Pokud nemáte potřebný software pro jejich zobrazení (Adobe Acrobat Reader), můžete si jej – stáhnout zde >

 

PARA Golden Spike Ostrava 2021, 19. května 2021

Hod oštěpem muži F34, 54, 55, 57

NAME CLUB BIRTH WR NR CLASS 1 2 3 4 5 6 BEST POINT RANK
Huťka Julius SVK 1974 49,26m SVK F57 28,77 30,86 29,69 x 30,18 x 30,86 68,853 1
Ščambura Dušan AK OL 1966 35,30m 30,99m F55 19,86 x x 20,97 20,98 x 20,98 66,413 2
Rotter Michal AK OL 1981 35,30m 30,99m F55 18,44 17,41 18,92 18,66 18,49 17,69 18,92 59,892 3
Kadlík Vladimír Brno 1977 31,90m 24,01m F54 13,9 12,87 x 13,89 x 15,19 15,19 51,914 4
Techmann Jaroslav SSK 1992 38.28m 18,78 F34 8,53 9,93 9,63 9,14 9,06 8,98 9,93 27,522 5
Konečný Vladimír AKWZ 1981 26,96m 12,07m F33 6,02 5,94 6,36 6,14 5,67 6,46 6,46 25,747 6
Dudek Kamil POL 1999 31,90m POL F54                 DNP
Wróbel Tomasz POL 1984 49,26m POL F57                 DNP

 

Vrh koulí muži F33, 34, 53, 56, 57 / 3kg F53, 33 / 4kg F34, 56, 57

NAME CLUB Birth WR NR CLASS 1 2 3 4 5 6 BEST POINT RANK
Kisý Aleš NMnM 1980 8.83m 8.35m F53 7,56 7,53 x 7,51 7,8 7,79 7,8 86,957 1
Klimeš Jaroslav SSK 1981 13.49m 9,65m F56 7,72 8,19 8,02 7,94 8,09 8,09 8,19 67,463 2
Doležel Matěj SSK 1993 12.17m 7.15m F33 x 7,4 7,78 7,63 7,94 7,05 7,94 67,174 3
Hodor Marek SVK 1983 13.49m 9.65m F56 7,71 7,99 7,9 7,9 7,72 7,64 7,99 65,815 4
Brož Jaroslav SSK 1981 8.83m 8.35m F53 5,6 x 5,53 5,28 5,77 5,58 5,77 64,326 5
Dvořák Martin Spastic 1994 12.17m 8.17m F34 7,03 7,2 7,47 7,56 7,28 7,48 7,56 60,821 6
Šácha Radim ABBP 1978 15.26m 12.19m F57 6,72 6,96 7,38 6,99 6,72 6,99 7,38 51,393 7
Cieślik Piotr POL 1984 12.36m POL F33                 DNS
Rokicki Janusz POL 1974 15.26m POL F57                 DNS

 

Hod diskem muži F52, 33, 56, 57

NAME CLUB BIRTH WR NR CLASS 1 2 3 4 5 6 BEST POINT RANK
Petrouš Jaroslav BBP 1977 48.55m 45.94m F57 42,99 44,12 44,64 41,77 43,51 43,42 44,64 91,588 1
Laczko Dušan SK 1983 46.68m SVK F56 30,78 36,54 38,06 39,12 38,66 38,51 39,12 87,654 2
Liška Přemek ACWZ 1988 48.55m 45.94m F57 26,9 31,02 x 24,52 29,17 27,56 31,02 63,644 3
Vartoň Filip AKOL 1991 23.80m 14.96m F52 12,24 12,45 12,55 12,43 12,22 12,27 12,55 55,457 4
Nigrovič Jan SSK 1966 48.55m 45.94m F57 16,47 21,07 22,03 18,41 23,08 22,61 23,08 47,353 5
Zapletal Jaroslav AWZ 1969 48.55m 45.94m F57 16,26 17,9 20,17 19,91 18,29 19,29 20,17 41,383 6
Hirka Lukáš SSK 1986 43.29m 24.44m F34 x 15,14 15,1 16,02 16,69 15,49 16,69 41,363 7
Konečný Vojtěch SSK 1992 23.80m 14.96m F52                 DNS

 

Hod oštěpem muži F37, 46, 11, 12 / oštěp 600g F37 / oštěp 800g F46, 11, 12

NAME CLUB Birth WR NR CLASS 1 2 3 4 5 6 BEST POINT RANK
Skotnica David SSK 1981 63.97m NO F46 38,94 35,64 x 35,93 38,78 37,01 38,94 64,088 1
Kukla Martin AKOL 1993 57.81m 41.12m F37 25,34 27,45 x 31,22 30,68 30,67 31,22 62,603 2
Vimmer Michal TJ H. Plzeň 2000 57.81m 41.12m F37 x x x 26,38 28,99 26,27 28,99 58,131 3
Antene Rostislav SSK 1992 64.89m NO F12 25,53 23,11 26,42 24,18 26,43 26,19 26,43 40,333 4
Partík Tomáš Blind V. 2002 64.89m NO F12 x 16,98 19,54 19,82 18,72 x 19,82 30,246 5
Strohalm Marek SSK 1989 57.81m 41.12m F37 10,36 13,05 11,16 12,24 12,76 13,41 13,41 26,89 6
Dydik Andryi Blind V. 2000 53.99m NO F11 x 12,26 x x x 11,26 12,26 24,481 7

 

100 m T11, 12, 13, 35, 37

1. kolo

NAME CLUB Birth WR NR CLASS TIME POINT RANK
Moštěk Jan AKOL 1993 11.42 13.12 T37 13.72   1
Bartošek Ondřej SSK 1990 11.77 15.79 T35 15.6O   2
Brych Oldřich BBP 1982 11.42 13.12 T37 14.91   3
Vimmer Michal PLZEN 2000 11.42 13.12 T37 15.33   4
Strohalm Marek SSK 1989 11.42 13.12 T37 16.54   5

2. kolo

NAME CLUB Birth   NR CLASS TIME POINT RANK
Kříž Marek Blind V. 2002 10.45 NO T12 13.31   1
Antene Rostislav SSK 1992 10.45 NO T13 13.96   2
Partík Tomáš Blind V. 2002 10.45 NO T12 14.16   3
Asresahegn Daniel Blind V. 2002 10.46 NO T13 14.86   4
Dydik Andryi Blind V. 2000 10.92 NO T11 15.75   5

 

 

HANDI GOLDEN SPIKE Ostrava 2020, 7. září

Hod kuželkou muži F51

Um. Start. číslo Jméno skupina Tým 1 2 3 4 5 6 Výsledek Body
1 6 Kuřeja Marián F51 Slovakia 30 X X X 27,30 X 30 981
2 3 Enge Michal F51 ABBBV 25,64 26,57 26,94 X 26,51 27,34 27,34 887
3 5 Běleš Radim F51 SSK-V 25,1 25,77 26,08 26 26,8 26,94 26,94 870
4 4 Zach Martin F51 ABBP 20,86 26,2 25,14 25,34 23,67 25,44 26,20 837
5 2 Biluseac Jaromir F51 SSK-V 20,34 21,3 17,58 20,76 21,12 19,61 21,30 560
6 1 Gálik Pavel F51 Slovakia 18,73 16,67 20,02 20,37 19,69 13,63 20,37 498

 

Hod diskem muži F33, 52, 55, 56, 57 

Um. Start. číslo Jméno skupina Tým 1 2 3 4 5 6 Výsledek Body
1 8 Petrouš Jaroslav F57 ABBP 39,55 39,12 40,29 38,86 X 39,58 40,29 821
2 9 Laczko Dušan F56 Slovakia 29,28 34,73 36,05 34,84 35,75 X 36,05 796
3 5 Imianowski Adrian F52 Poland 14,99 14,94 15,06 14,63 15,11 X 15,11 598
4 7 Liška Přemysl F57 ACWZ 32,24 31,26 32,42 31,41 31 32,8 32,80 575
5 6 Konečný Vojtěch F52 SSK-V 14,43 14,37 14,32 13,36 13,51 14,27 14,43 542
6 4 Vartoň Filip F52 AK OL 12,78 12,85 12,82 12,75 12,2 12,35 12,85 406
7 2 Cieslik Piotr F33 Poland X 14,89 15,42 14,65 15,19 16,23 16,23 247
8 1 Nigrovič Jan F57 SSK-V 23,7 22,11 21,94 21,64 22,95 23,61 23,70 233
DNS 3 Falek Kamil F55 Poland                      DNS

 

Hod oštěpem muži F34, 54, 55, 57 

Um. Start. číslo Jméno skupina Tým 1 2 3 4 5 6 Výsledek Body
1 7 Ščambura Dušan F55 AK OL 21,39 20,87 22,48 21,74 X 19,99 22,48 641
2 8 Hutka Julius F57 Slovakía 30,36 30,43 30,05 29,34 31,12 X 31,12 613
3 9 Tomasz Wrobel F57 Poland X 25,98 X 28,09 X 29,14 29,14 532
4 6 Rotter Míchal F55 AK OL 18,95 19,95 18,8 19,74 19,68 19,67 19,95 495
5 5 Vladimir Kadlík F54 SK Brno X X 14,02 X 12,6 14,38 14,38 246
6 3 Šácha Radím F57 ABBP 15,05 15,11 14,73 14,43 13,69 17,93 17,93 108
7 1 Horský Marek F34 SSK-V X 8,23 X 10,94 8,38 10,07 10,94 85
8 2 Soukup Antonín F54 SSK-V 10,57 10,14 9,75 X 10,03 9,37 10,57 73
9 4 Zapletal Jaroslav F57 ACWZ 14,49 15,22 15 15,2 15,12 16,07 16,07 67

 

Hod oštěpem ženy F33, 34, 54, 56

Um. Start. číslo Jméno skupina Tým 1 2 3 4 5 6 Výsledek Body
1 8 Obrová Miroslava F56 SSK-V 14,97 15,63 14,66 15,65 16,1 15,16 16,1 592
2 2 Kostelňáková Zuzana F56 SSK-V 9,46 9,37 9,74 X 10,97 10,88 10,97 166
3 3 Marcaníková Anna F33 ACWZ 6,35 6,46 6,18 X 6,16 6,47 6,47 146
4 5 Kabotová Veronika F33 SSK-V 5,29 5,25 5,37 5,27 5,38 5,73 5,73 82
5 6 Morcinková Lenka F34 ACWZ 7,4 7,09 7,81 7,82 7,68 7,33 7,82 46
6 1 Vybošfoková Lucie F56 SSK-V 7,5 6,88 7,14 6,86 7,24 7,52 7,52 26
7 4 Hamříková Lucie F34 ABBP 5,39 5,36 6,36 5,79 5,27 5,48 6,36 14
DNS 7 Kacanu Eva F54 AK OL               DNS

 

Vrh koulí muži F33, 34, 53, 56, 57

Um. Start. číslo Jméno skupina Tým 1 2 3 4 5 6 Výsledek Body
1 9 Rokicki Janusz F57 Poland 13,09 13,06 12,87 13,32 13,1 13,5 13,50 951
2 8 Kisý Aleš F53 NMnM 7,42 7,53 7,67 7,66 7,57 7,6 7,67 827
3 4 Náčin Stanislav F53 ACWZ 5,91 6,07 6,01 6,04 6,2 X 6,20 529
4 6 Klimeš Jaroslav F56 SSK-V 7,6 8,05 8,14 8,1 8,12 X 8,14 482
5 7 Šlesingr Jan F53 ABBP 5,3 5,34 5,46 5,73 5,66 5,8 5,80 435
6 5 Brož Jaroslav F53 SSK-V 5,36 5,09 5,53 5,17 5,38 5,37 5,53 371
7 3 Majo Jan F34 SSK-V 6,01 6,08 6,23 5,91 6,01 6,15 6,23 149
8 2 Teichmann Jaroslav F34 SSK-V 5,22 5,35 5,4 5 5,46 5,48 5,48 74
9 1 Konečný Vladimír F33 ACWZ 3,49 3,58 3,74 4,12 4,22 4,23 4,23 22

 

Výsledky 2020 (pdf) >

Výsledky 2019 (pdf) >

Výsledky 2018 (pdf) >

Výsledky 2017 (pdf) >

 

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M