Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Novinky

Zlatá tretra Ostrava 2024: Mimořádně nabitý ročník. V oštěpařském souboji indická ikona Neeraj Chopra. Na stovce olympijský vítěz Andre De Grasse.

15. 05. 2024 | 12:10

V roce oslav stého výročí založení vítkovické atletiky slibuje top atletická událost v Česku jedinečnou šanci vidět ty nejlepší v plné síle před pařížským olympijským kláním a také mistrovstvím Evropy v Římě. Necelé dva týdny před konáním mítinku jsou známy další zahraniční hvězdy.

Hlavní hvězdy 63. Zlaté Tretry Ostrava: Duplantis, Tamberi, Jacobs

07. 03. 2024 | 12:00

Ostrava, 7. 3. 2024 - V roce oslav stého výročí založení vítkovické atletiky slibuje top atletická událost v Česku jedinečnou šanci vidět ty nejlepší v plné síle před pařížským olympijským kláním a také mistrovstvím Evropy v Římě. Necelé tři měsíce před konáním mítinku organizátoři odhalují tři hlavní zahraniční hvězdy.

 

Hromadný nákup vstupenek spuštěn. Který oddíl nebo škola umí nejlépe fandit?

26. 01. 2024 | 12:37

Základní i střední školy, sportovní oddíly, a hlavně ty atletické mají jako každý rok možnost nakoupit vstupenky na Zlatou tretru Ostrava hromadně. „Děláme to každý rok. Vždy za zvýhodněné vstupné. Cena vstupenky zůstává symbolická ve výši 50 Kč. Zveme školy a sportovní oddíly hlavně na úžasný společný zážitek. V partě se přece jen sport prožívá mnohem intenzivněji a hromadný nákup zajistí, že budou všichni sedět pěkně u sebe," říká ředitel mítinku, Jan Železný. 

Zemřel Jacek Přibáň – kolega a přítel, součást týmu

23. 01. 2024 | 10:20

Jaroslav Přibáň, kterému nikdo neřekl jinak než Jacek, odešel 22. ledna ve věku nedožitých 75 let. Po celá desetiletí naplňoval životy všech kolem sebe svou živelnou energií, humorem a nasazením nejenom pro atletiku. Trénoval atlety v Chebu, byl dlouholetým místopředsedou Českého atletického svazu, byl zakladatelem Velké ceny Chebu, organizátorem zájezdů za „velkou“ atletikou po celém světě a skvělým komentátorem, jehož nezaměnitelný zvučný hlas se nesl všemi stadiony Česka. Byl skvělým kolegou a přítelem. A pro Zlatou tretru Ostrava po desítky let nepostradatelným členem týmu. Navždy mu už bude patřit čestné místo v srdcích všech, kteří měli to privilegium s ním spolupracovat. „Příprava každé tretry: ´Jasný je Jacek a kdo další?´ Tak přesně to bylo každý rok. Bylo na něj spolehnutí, byl stálicí. Vždy se postaral o dobrou náladu. Mít Jacka po boku znamenalo, že nebudeme smutní. I v Hustopečích na skákání, nebo když jsme spolu moderovali český halový šampionát v době povodní v roce 2002. Ale taky halové Mistrovství Evropy 2015 v Praze. Bude nám na stadionech chybět. A budou chybět i všechny jeho další aktivity pro českou a chebskou atletiku. A taky mě napadá, kdo teď bude organizovat zájezdy na Weltklasse do Curychu? Nejen toto místo teď zůstalo prázdné,“ zamýšlí se Alfons Juck, manažer Zlaté tretry Ostrava.

 

jacek

 

Jacku, děkujeme za léta s tebou a tvým humorem!

 

Oslava atletických triumfů, to je 63. ZLATÁ TRETRA OSTRAVA. Přinese okamžiky napětí i vzrušení těsně před olympiádou. Vrací se stovka žen.

15. 12. 2023 | 09:20

V roce oslav stého výročí založení vítkovické atletiky slibuje top atletická událost v Česku jedinečnou šanci vidět ty nejlepší v plné síle před pařížským olympijským kláním. Zvláště vzrušující je návrat stovky žen. Česká i světová špička předvede v úterý 28. 5. 2024 rychlost, odhodlání a sílu. Půjde také o test před evropským šampionátem v Římě. Tuto symfonii lidského úsilí a odhodlání zpestří divákům kromě klasických disciplín i výjimečné a inovativní události na dráze. Celé odpoledne bude věnováno neopakovatelnému zážitku s královnou sportů, bohatým doprovodný programem, fan zónou i pestrým a kvalitním cateringovým servisem podporujícím místní firmy a lokální zdroje potravin. 

Prodej vstupenek na 63. Zlatou tretru Ostrava startuje

13. 11. 2023 | 13:00

Zlatá Tretra Ostrava je tradičně garancí toho nejlepšího, co se v Česku dá v atletice vidět.  63. ročník pořádaný v kvalitním termínu 28. května potěší diváky atletickou show světových hvězd a domácí špičky. Termín slibuje vrcholící formu atletů před červnovým evropským šampionátem, a hlavně Olympiádou v Paříži.

Vadlejch ovládl Zlatou tretru, Duplantis 612 v tyči a 6 rekordů mítinku

27. 06. 2023 | 21:07

Na Městském stadionu ve Vítkovicích proběhl v úterý 27. června 62. ročník mezinárodního mítinku Zlata tretra Ostrava. V jeho průběhu padlo šest rekordů mítinku. O jediné domácí prvenství se postaral oštěpař Jakub Vadlejch. Zlatá tretra se konečně dočkala šestimetrového skoku. Armand Duplantis pokořil v skoku o tyči 612 cm.

Ryan Crouser je připravený na velké vrhy. Girma vyhlíží běh na 1500m

26. 06. 2023 | 18:27

Světový rekordman v kouli Američan Ryan Crouser dorazil do Ostravy po dlouhé 23hodinové cestě. Na tiskové konferenci před startem mítinku mluvil o nové technice vrhu, osobních výzvách a motivaci a také o tom, co tuto sezonu očekává. Prolomí jednou bariéru 24 metrů? Etiopan Lamecha Girma se těší na návrat na ostravský stadion, tentokrát na kratší distanci 1500 metrů.

Ostrava si zaslouží 6metrový skok, řekl Armand Mondo Duplantis

26. 06. 2023 | 17:33

Hlavní hvězda 62. ročníku ostravského mítinku Zlatá tretra si svůj život bez skoku o tyči nedokáže představit. Armand Duplantis prozradil, jaký má vztah k Tretře, svou motivaci a také vyzval na souboj v běhu na 100 metrů jamajskou hvězdu Shelley-Ann Fraser-Pryce.

Jakub Vadlejch cíti větší formu než vloni. Tomáš Staněk si chce spravit chuť po Polsku

26. 06. 2023 | 16:51

Mužský oštěp letos láká na duel mezi naší největší atletickou hvězdou současnosti Jakubem Vadlejchem a dvojnásobným světovým šampionem Andersonem Petersem z Grenady. Peters loňský ročník opanoval a Vadlejch by mu jistě rád při svém třináctém startu na Zlaté tretře porážku vrátil. V této sezóně se svěřenec Jana Železného nachází v životní formě. Koulař Tomáš Staněk bude na tretře startovat již poosmé. 

 

Stránka 1 / 69  | > | >> |

 

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M