Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Partnerské projekty

Zlatá tretra Ostrava  pečuje také o děti a jejich motivaci ke sportu a zdravému životnímu stylu. Od roku 1961 je součástí akce i její dětská verze, Čokoládová tretra a od roku 2009 také školní projekt Hurá na tretru. 

 

Čokoládová tretra

 

logo_cokoretra

 

Čokoládová tretra je mezinárodní atletická tour pro děti pod patronací světového rekordmana v hodu oštěpem a ředitele Zlaté tretry Ostrava Jana Železného.  Koná se od roku 1961 a je v mnoha ohledech výjimečná:

 • jediný na dráze celoplošně zaměřený na děti z 1. stupně ZŠ i mimo struktury atletických oddílů
 • jediný výhradně dětský seriál závodů sprinterů (všechny ostatní jsou v ulicích a na střední a dlouhé tratě)
 • jediný na světě vrcholí přímo v hlavním programu jednoho z největších podniků světové atletiky – IAAF World Challenege Zlaté tretře Ostrava
 • svou neoddiskutovatelnou výjimečností Čokoládová tretra přitahuje také pozornost médií i laické, nesportovní veřejnosti. Stává se tak prostředkem atraktivní osvěty

Od roku 1961 se Čokoládová tretra pravidelně konala v Ostravě v předvečer atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava. Narůstající počet zájemců o účast přivedl v roce 2012 pořadatele k rozšíření projektu za hranice města a vznikl běžecký seriál. Od roku 2017 se pak koná i za hranicemi země, na Slovensku a v Polsku.

Do roku 2018 byly partnerskými místními pořadateli oddíly atletiky ve vybraných městech. Na základě zvyšujícího se zájmu o pořadatelství v dalších městech České republiky.

Z Čokoládové tretry se tak stává projekt s celoplošnou sportovní aktivitou pro důležitou věkovou kategorii od 6 do 11 let. Ti nejlepší se dostanou až do finále v hlavním programu Zlaté tretry Ostrava.

Přestože se jedná primárně o běžecký seriál, od roku 2019 je zařazen také hod „oštěpem“, resp. jeho dětskou náhradou, šipkou ze sady Atletika pro děti.

Podrobnosti naleznete na: www.cokoladovatretra.cz >

 

ilustr_cokotretra2018

 

PARA ZLATÁ TRETRA Ostrava

 

logo-ParaZT

 

V roce 2016 vznikl oddíl založený hendikepovanými sportovci.

Hlavním důvodem vzniku bylo rozšířit počet atletických klubů hendikepovaných v ČR a zvýšit tak dostupnost sportu pro nové zájemce, protože v Moravskoslezském kraji takový oddíl doposud nebyl.

V současné době sportovci trénují vrh koulí, hod kuželkou, hod diskem a hod oštěpem. Rozšíření disciplín o např. skok do dálky, jízdy ve formulce a dalších disciplínách je plánováno.

K činnosti špičkového oddílu, kterým s Para Athetics Team Vítkovice zatím stal patří i pořádání soutěží. Tou nejprestižnější je partnerský projekt Zlaté tretry Ostrava, v roce 2017 založený mezinárodní mítink Para Zlatá tretra Ostrava.

 

PGS2020170

 

Para Zlatá tretra Ostrava 2023

7. ročník mezinárodního mítinku para atletů se uskuteční 27. 6. 2023 na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích.

Disciplíny

 • koule muži sedící
 • disk muži sedící

 

Více o PARA ZLATÁ TRETRA Ostrava 2023 >

Hurááá na Zlatou tretru

logo_huranazt

 

Hurááá na Zlatou tretru je soutěžní projekt pro družstva tvořená žáky 5. tříd základních škol, zejména z Moravy a příhraničních oblastí Polska. Je pořádána od roku 2008. Maximální počet soutěžních družstev je 16. Družstvo tvoří vždy 6 děvčat a 6 chlapců. Soutěží se v 5 disciplínách dětské atletiky:

 • ve skoku z místa
 • v překážkovém běhu
 • v hodu raketkou
 • v běhu na opičí dráze
 • v hodu medicimbalem

Vždy se soutěží o hodnotnou společnou věcnou cenu, ale největším zážitkem je slavností vyhlášení v před-programu Zlaté tretry Ostrava, u nějž nikdy nechybí jeho patron, světový rekordman v hodu oštěpem, Jan Železný. Všichni závodníci i učitelé jsou pak čestnými hosty hlavního programu Zlaté tretry Ostrava.

Přihlásit se může kterákoli základní škola. Podrobné informace o projektu se dozvíte na emailu gimany@seznam.cz.

 

ilustr_huranatretru2

 

 

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M