Jiří Polák nebude přemýšlet nad taktikou, prostě poběží

07. 09. 2020 | 10:41
Jiří Polák nebude přemýšlet nad taktikou, prostě poběží

Vítkovická mílařka Simona Vrzalová potvrdila o víkendu v polském Chorzówě, že je ve skvělé formě. Časem 4:07,89 posunula své letošní maximum a na domácím stadionu by v rámci Zlaté tretry ráda přinejmenším tento výkon zopakovala. Dvaadvacetiletý sprinter Jiří Polák v Ostravě naopak ještě nikdy 150 metrů neběžel. Tato netradiční trať totiž v programu tretry nikdy nebyla. I on se pochopitelně těší.

Simona Vrzalová

O únavě po víkendu

Po závodě v Chorzówě nejsem vůbec unavená. Právě naopak, zaběhla jsem velmi kvalitní čas, takže mě to správně nabudilo a moc se na závody v Ostravě těším. Vloni jsem tady nemohla startovat, protože jsem byla zraněná, o to větší chuť mám letos.

O cílech

Budu závodit na svém domácím stadionu, takže musím mít vysoké cíle. Chtěla bych zase posunou své letošní maximum a třeba se pokusit atakovat i osobní rekord, který je 4:04.80.

 

Jiří Polák

O vstupu mezi elitu

Chtěl bych především poděkovat organizátorům za to, že mohu startovat na tretře. Těším se na netradiční disciplínu a na soupeře velmi zvučných jmen. Prožívám teď skvělé období, byl bych rád, kdyby pokračovalo. Po dvou letech stagnace, kdy jsem v pražské Dukle marně hledal formu, jsem se vrátil do Českých Budějovic. Byl to trochu risk, ale povedlo se. Začal jsem se připravovat jinak a je vidět, že to pomohlo. Vyhrál jsem domácí šampionát, startoval na Diamantové lize, to je skvělé.

O netradiční trati 150 m

Ta trať má něco do sebe. Asi budu mít trochu výhodu, protože jsem běhal čtvrtku a umím rychle i dvoustovku. Asi nad tím nebudu příliš přemýšlet, buď to vyjde nebo ne. Prostě poběžím od začátku co nejrychleji.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M