Karsten Warholm si oblíbil osmou dráhu

07. 09. 2020 | 16:53
Karsten Warholm si oblíbil osmou dráhu

Norský běžecký zázrak Karsten Warholm si brousí zuby na světový rekord, který z olympijských her v Barceloně 1992 drží časem 46,78 Američan Kevin Young. Na nedávném mítinku ve Stockholmu za ním zaostal o pouhých devět setin sekundy a vytvořil evropský rekord časem 46,87. Do Ostravy přiletěl soukromým letadlem v mimořádné formě.

KARSTEN WARHOLM

O jeho cíli na zítřek

Trať je tady opravdu dobrá. Také jsem se díval na zprávy o počasí a také to bylo dobré. Nikdy nemáte záruku na nic, nemluvě o rekordu. Nikdy nevíte, co se může stát. Pro mne je důležité být nejlepší a zítra to bude stejné.

O změně časového programu.

Moc děkuji, že to organizátoři zařídili. Tohle jsou věci, které pak dělají velké činy možnými. Vyjít sportovcům vstříc a umožnit jim podat dobrý výkon. Moc si toho vážím.

O tom, co rozhodne závod

Myslím, že hlavní je, aby to byl normální závod. Kvalita tam zkrátka je. Cítím se dostatečně rychle a dost dobře. Není dobré být příliš horlivý, to pak můžete zakopnout o překážku. Tělo je připravené, forma je dobrá.

O atletické sezoně

Vždy se soustředím na to, abych se zlepšoval, ale letos je to něco neobvyklého. Někdo to vzdal, ukončil sezonu. To je smutné. Celý proces je ale o vývoji. Jsem hrdý na to, co jsme udělali a odvedli jsme s trenérem dobrou práci. I sezona, jako tato, dává lidem možnost dosáhnout cílů, které chtěli. A samozřejmě pak trénovat stále dál. Takže může být ve skutečnosti jako dárek. Můžete se z toho poučit. Chtěl jsem letos vyhrát mistrovství Evropy nebo olympiádu, ale je to tak, jak to je. Byl jsem připraven, teď musím běžet dál.

O běhu v osmé dráze

Jestli je to moje oblíbená dráha? Myslím, že je dobrá pro běh, nestarám se o nikoho jiného. Myslím, že je to v pohodě a na velkém stadionu je to vlastně dobré řešení.

O jeho popularitě doma

Nyní je to horší. Vše se změnilo v roce 2017 po mistrovství světa. Dříve to bývalo v pohodě, teď je to jiné. Ale v poslední době mi pomáhá rouška na ústech.

O roli jeho trenéra

Myslím, že trenér je všechno. Máte sportovce s talentem, ale pokud nemáte trenéry, zkušené lidi, je to těžké. Našel jsem někoho, kdo toho o sportu ví hodně a je to jeho vášeň. Je důležité, aby se sportovci nebáli, že je třeba zastíní. Je potřeba ho brát jako součást týmu, se kterým spolupracujete.

O cestě soukromým letadlem

Bylo to poprvé, ale doufám, že to nebylo naposledy.

 

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M