Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Další hvězdná jména na Zlatou tretru - aktuálně nejrychlejší sprinter světa Omanyala bude v Ostravě

10. 05. 2022 | 09:00

Seznam 61. ročníku Zlaté tretry Ostrava připisuje další hvězdná jména na 31. května na základě aktuálních událostí v atletickém světě.

Omanyala a Simbine

V sobotu na zlatém mítinku v Nairobi byl největší hvězdou vítěz stovky, domácí Ferdinand Omanyala s výkonem roku 9.85. Právě tohoto aktuálně nejrychlejšího sprintera světa angažovala i Zlatá tretra Ostrava. Keňan bude mít v Ostravě premiéru. V minulém roce zlepšil africký rekord na 9.77. Také druhý nejlepší Afričan historie, Jihoafričan Akani Simbine s 9.84 také z minulého roku bude na startu ostravské stovky. Na OH v Tokiu byl čtvrtý, stejně jako na Zlaté tretře Ostrava v roce 2019 a druhý v roku 2018. Nejrychlejší čeští sprinteři Jan Veleba, Zdeněk Stromšík a Dominik Záleský samozřejmě na startu po boku světové elity chybět také nebudou.

Skvělá osmistovka

Osmistovka mužů rovněž slibuje výjimečný zážitek. Dorazí polský bronzový medailista z OH v Tokiu a halový mistr Evropy 2021 Patryk Dobek s osobním maximem 1:43.73. Další hvězdou bude Nijel Amos z Botswany, stříbrný z OH 2012, finalista z OH v Tokiu a hlavně držitel třetího nejlepšího času historie 1:41.73. Mimochodem, stejný výkon má na kontě také aktuální prezident World Athletics Lord Sebastian Coe. Nastupující generaci budou reprezentovat například loňský juniorský mistr světa a sobotní vítěz z Nairobi Keňan Emmanuel Wanyonyi. Ve svých 17 letech už má na kontě výkon 1:43.76. Stejně tak Brit Max Burgin, který na Zlaté tretře Ostrava 2021 zaběhl  evropský juniorský rekord 1:44.14.

 

Už ohlášeno

Ohlášeni již byli Gianmarco Tamberi, Johannes Vetter, Miltiadis Tentoglou, Joe Kovacs, Tom Walsh, Femke Bolová, Christine Mbomová, Megan Tapperová a Tina Šutejová. Rovnako česká špička, Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý, Nikol Ogrodníková, Radek Juška, Tomáš Staněk, Zuzana Hejnová, Amálie Švábíková a další.

Předprodej vstupenek pokračuje a organizátoři i nejlepší atleti světa se 31. května od 17 hodina těší na plné tribuny. Můžeme být zvědavi, kolik světových šampionů se postaví na start Zlaté tretry Ostrava, když v roce 2021 v Ostravě startovalo 13 pozdějších olympijských medailistů. Všechny výkony mohou, stejně jako v  roce 2021 sledovat diváci ve 140 zemích světa, kam putuje televizní signál.  

Kromě pilování detailů Zlaté tretry Ostrava a finalizace jejích připrav už běží také základní kola Čokoládové tretry v česku i na Slovensku. Ve Vyškově se jich zúčastnil v roli ambasadora Zdeněk Stromšík, v Blansku Jiří Mužík, v Olomouci výškařský olympionik Matúš Bubeník, dále Šárka Kašpárková v Břeclavi a Jiří Mužík v Prostějově.

Nejbližší kola budou v tomto týdnu v Českém Těšíně, Bratislavě, Opavě, Vsetíně, Třinci a Košicích.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M