Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Překonání 90 metrů znamená velikou motivaci

30. 05. 2022 | 16:21
Překonání 90 metrů znamená velikou motivaci

Hod oštěpem je na mítinku, kde je ředitelem světový rekordman Jan Železný, vždy jedním z hlavních lákadel. Po úžasném stříbru v Tokiu cítí Čech Jakub Vadlejch potenciál zaútočit na stupně vítězů na každém velkém šampionátu, ale v Ostravě se bude muset poprat s konkurencí úřadujícího mistra světa Andersona Peterse. Čtyřiadvacetiletý vrhač z Grenady vyhrál první letošní podnik Diamantové ligy v Dauhá ve fantastickém osobním rekordu, národním rekordu a nejlepším výkonu sezony 93,07 metrů.

JAKUB VADLEJCH

O přehozených 90 metrech

Jsem rád, že patřím do elitní skupiny 22 atletů, kterým se podařilo překonat magickou hranici 90 metrů. Pro mě to znamená další motivaci a rád bych pokračoval v cestách svého trenéra. Je skvělé, že se to povedlo hned v prvním letošním závodě.

O atmosféře

Těším se, že v Ostravě bude opět výborná atmosféra a pokusíme se vytvořit opět skvělý závod pro diváky. Myslím, si že diváci tvoří značnou část našeho výkonu.

O dalších startech

V letošní sezóně se prvně v historii koná jak mistrovství Evropy, tak mistrovství světa. Světový šampionát. Čekají mě 4 závody a mistrovství České republiky. Závodní program je skvěle poskládaný, protože mám každý týden jen jeden závod. Myslím si, že mám natrénováno nejvíce v životě.

O cílech pro letošní sezonu

Pro mě jsou nejdůležitější pro letošek dva závody. Finále mistrovství světa a finále mistrovství Evropy. Na tyto dva závody se soustředím.

O Diamantové lize

Povedlo mi 2x zvítězit a je to něco neuvěřitelného. Na první pokus to byla spíše souhra náhod. Pro druhé vítězství jsem už do Curychu odjížděl. Diamantovou ligu řadím ke svým největším atletickým úspěchům.

ANDERSON PETERS

O oštěpařské tradici v České republice

To je země, kde je hod oštěpem velmi známý a obvykle velmi silný. Máte chlapy, kteří dokážou hodit přes 90 metrů. Být v tak konkurenčním poli oštěpařů je pro mě opravdu dobré. Všichni sportovci jsou v kondici a vím, že i Jakub Vadlejch plánuje veliké výkony. Vypadá to, že máme minimálně čtyři otěpaře , kteří by se zase mohli dostat přes 90 metrů.

O plánech na aktuální sezonu

Hlavním cílem pro mě letos je samozřejmě pokusit se obhájit titul mistra světa a vyhrát Hry Commonwealthu. Doufám, že bych mohl vyhrát i finále Diamantové ligy v Curychu.

O tom, jak se ve své zemi stal známějším a slavnějším

Určitě jsem se stal rozpoznatelnějším člověkem. Moje oštěpařské výsledky a úspěchy mi v mé zemi zajišťují určitou popularitu, ale nejsem tak známý jako James (Kirani).

O jedinečném národním rekordu a nejdelším hodu sezony (93,07 m)

Diamantová liga v Dauhá byla docela unikátní událostí. Všechno bylo perfektní, včetně větrných podmínek. Když jsem viděl, že Jakub Vadlejch do toho dal všechno a šel přes 90 metrů, řekl jsem si, že bych se možná měl také pokusit tuto hranici překonat. Ano, byl to on, kdo mě motivoval překonat devadesátku poprvé v kariéře.

O motivaci a fanoušcích

Mít dobrý kontakt s diváky na stadionu znamená pro sportovce hodně. Je to ale velký problém pro vrhače, na akci se na ně obecně dost spěchá. Vidět přitom plný stadion, to je vždy veliká výhoda.

Foto: Pavel Lebeda/sport-pics.cz

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M