Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Přípravy 62. Zlaté tretry Ostrava - World Athletics Continental Tour Gold v plném proudu

02. 12. 2022 | 11:54

Před startem nových příprav se vždy hodnotí uplynulý ročník akce. Jaká tedy byla Zlatá tretra Ostrava 2022? „Letošní „Tretra“ nabídla nejlepší světový čas historie v podání Femke Bolové na 300 m překážek (36,86), tři rekordy mítinku a tři výkony roku. Poprvé se běželo na 3 000 m překážek pod 8 minut, vítězná stovka Brita Prescoda 9.93 zůstala nejrychlejší v roce 2022 v podání Evropana. Výjimečnou událostí byl jeden z posledních evropských startů legendární Allyson Felixové. TV přenos bol k vidění ve 140 zemích světa. Účastníci Zlaté tretry Ostrava 2022 vybojovali na MS v Eugene 22 medailí a na ME v Mnichově 35 cenných kovů, kompletně obsadili stupně vítězů například mužském běhu na 3000 m překážek, ženských 400 m a 400 m překážek,“ shrnul manažer mítinku Alfons Juck.

 

Nadcházející 62. ročník Zlaté tretry Ostrava se posouvá na zajímavý termín na konci června. Úterý 27. 6. bude jen dva dny po skončení ME družstev (Evropských her v nedalekém Chorzowe a v týdnu, kdy se konají dva mítinky  Diamantové ligy ve Stockholmu a Lausanne. A to i proto ,že vrchol sezóny je posunut na konec srpna, kdy se koná MS v Budapešti. Koncem června se očekávají vhodné klimatické podmínky a zároveň pro české atlety půjde o důležitou možnost plnit limity na MS a získat cenné body do kvalifikačního žebříčku.

 

Hvězdné oštěpy

Ředitel mítinku Jan Železný připravuje tradičně své svěřence tak, aby Zlatá tretry Ostrava byla jedním z vrcholů sezóny. Proto se můžeme těšit na účast medailisty z  OH, MS a ME Jakuba Vadlejcha i finalistky MS a ME Nikoly Ogrodnikové. Ze světových hvězd může Tretra počítat s mistrem světa Andersonom Petersom z Grenady, který se zlepšil na 93.07 a bude obhajovat letošní prvenství. V ženské kategorii se představí nejlepší japonská atletka současnosti Haruka Kitagučiová (66.00), bronzová z MS a vítězka mítinků DL v Paříži a v Polsku. Zajímavostí je, ze Kitagučiovou trénuje český kouč David
Sekerák a podstatnou část letní sezóny tráví Japonka v Domažlicích.

 

Zlatá tretra Ostrava a ostravská atletika

Od roku 2002, tedy už 20 let je Zlatá tretra Ostrava ve svém „zlatém“ období a patří mezi nejlepší mítinky světa s účastí světových hvězd a celosvětovou televizní sledovaností. Její vliv byl rozhodující pro rozvoj atletiky v Ostravě a Moravskoslezském kraji. V rámci infrastruktury, trenérského zabezpečení a celkového zájmu o atletiku od nejmenších po nejstarší. Symboly tohoto propojení jsou oštěpař Martin Konečný a skokanka do dálky Lucie Písková, devatenáctiletá atletka s osobním rekordem 610 cm, která je juniorskou mistryní Česka a členkou SSK Vítkovice i Krajské atletické akademie (trenér Aleš Duda – sekční trenér KAAO). Čtyřiadvacetiletý Konečný jako člen Olymp Ostrava (jeho domovský oddíl je Atletika Poruba) má za sebou nejlepší sezónu v kariéře. Pod vedením trenéra Stanislava Šušky (sekční trenér KAAO) se zlepšil o více, než 5 metrů na 79.86 a dostal se do finále ME v Mnichově.

 

Vstupenky

Vstupenky budou v prodeji od 10. prosince, od 12:00 hodin a budou jistě jedním z nejlepších vánočních dárků pro každého fanouška atletiky. Až do 10. ledna budou za speciální cenu.

Na ochozy: 50 Kč

Na hlavní tribunu A: 1 000 Kč

 

Čokoládová tretra

Oblíbená dětská Čokoládová tretra je rovněž v přípravě. Své finále bude mít tradičně 27. 6. ve skvělé atmosféře těsně před slavnostním zahájením hlavního závodu Zlaté tretry Ostrava. Předcházet jí budou základní kola v Česku a na Slovensku a mezinárodní semifinále. 

 

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M