Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Diskař Kristjan Čeh si v Ostravě věří na 72 metrů. Mihaljevič by chtěl vidět 24 m v kouli

25. 06. 2023 | 18:29
Diskař Kristjan Čeh si v Ostravě věří na 72 metrů. Mihaljevič by chtěl vidět 24 m v kouli

Hostem nedělního (25.6) brífinku 62. ročníku Zlaté tretry Ostrava byl slovinský diskař, mistr světa a lídr světových tabulek Kristjan Čeh společně s chorvatským koulařem Filipem Mihaljevičem. Čeh se před pár dny stal vítězem Evropských her v Polsku a na Zlatou tretru se vrací podruhé.

Kristjan Čeh cítí životní formu

O svých pocitech po příjezdu z Chořova:

V Polsku to byla dobrá soutěž, ale potřeboval jsem trochu větší motivaci. Stále jsem házel dost kontrolovaně. Ale všechno proběhlo dobře a už jsem zde absolvoval i nějaké tréninky. Trochu jsem unavený, ale cítím se stále lépe a v úterý si opět věřím na velmi dobrý výkon.

O možnosti hodit 70 metrů v Ostravě:

Věřím, že může padnout dokonce 72 metrů. Naposledy to hodil myslím můj trenér Gerd Kanter. Chtěl bych ho napodobit.

O cílech v této sezoně:

Hlavním cílem je obhajoba mého titulu v Budapešti na mistrovsví světa. Další z cílů jsem si již stihl naplnit – vylepšit si osobní rekord. Ale cílem je také házet stabilně a dobře. Takže zatím se vše vyvíjí dobře a těším se na všechny další závody.

O možnosti vylepšení světového rekordu:

Myslím, že tyto debaty jsou na místě. Podle mě je to možné. Kdybych měl mluvit za mě, když budu mít štěstí na podmínky, dobrou techniku, myslím, že mám na to, abych rekord pokořil. Letos jsem už atakoval 72 metrů a myslím, že mám stále určité rezervy. Mám prostor, kam se posouvat.

O tom, co si pamatuje z Ostravy 2020, kdy tu poprvé startoval:

Pamatuji si stadion, pamatuji si, s kým jsem tady závodil, ale nepamatuji si už svůj výkon. Byl to ale dobrý závod.

O tom, co je pro něj důležitější v Ostravě – výsledek anebo vítězství:

Nejlepší je, když se vám povede oboje – zvítězit s dobrým výkonem. V této chvíli se skutečně cítím velmi dobře připravený a tak se soustředím na svůj výkon. Chci využit každou příležitost na dosažení dobrého výkonu.

O tom, jak se cítí se jménem Čeh v Česku:

Někteří žertují, že jsem Čech, ale samozřejmě jsem Slovinec. Ale připomíná mi to víc lidí. Myslím, že i někteří komentátoři mně uvádějí jako Kristjana Čeha z České republiky.

Koulař Filip Mihaljevič věří, že jednou uvidíme 24 m pokus

O průběhu sezóny:

Trénink po halové sezoně probíhal skutečně dobře. V Ostravě budu určitě cílit na svůj výkon sezóny. Stadium v Ostravě je krásný, soutěž má skvělé obsazení, takže se těším na velké pokusy.

O cílech v létě:

V loni jsem v Eugene skončil šestý na mistrovství světa, ale letos bych chtěl v Budapešti ještě výš. Medaile bude viset velmi vysoko – v této době s velmi silnými Američany je to fakt těžké myslet na medaile. Ale všechno je možné a to mě žene kupředu.

O současných vrhačích:

Je to šílené. Nejenom úroveň soutěží je vysoká, ale také kvalifikační limity jsou nastavená velmi daleko. Když se jeden zlepší, tahá to i ostatní a všichni se zlepšují. Celková úroveň se zvedla o 80 – 100 cm v průměru.

O vrzích za 24 metrů:

Myslím, že v možnostech lidského těla je schopnost vrhnout za 24 metrů. Určiutě to možné je, ale otázka je, jestli se to podaří v rámci nějaké soutěže. Je to určitě v možnostech Ryana Crousera a Joe Kovacs podle mě taky. Ryan je momentálně velmi blízko, takže nění důvod tomu teď nevěřit.

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M