Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences

Ostrava si zaslouží 6metrový skok, řekl Armand Mondo Duplantis

26. 06. 2023 | 17:33
Ostrava si zaslouží 6metrový skok, řekl Armand Mondo Duplantis

Hlavní hvězda 62. ročníku ostravského mítinku Zlatá tretra si svůj život bez skoku o tyči nedokáže představit. Armand Duplantis prozradil, jaký má vztah k Tretře, svou motivaci a také vyzval na souboj v běhu na 100 metrů jamajskou hvězdu Shelley-Ann Fraser-Pryce.

O cestě do Ostravy:

Cestování šlo jako po másle, jak jenom to s tyčemi může jít. Víte, že to tak vždycky nejde, takže to nebereme jako samozřejmost, když to jde dobře, tak z toho mám radost. 

O tom, jak probíhá jeho sezóna:

Jsem momentálně tam, kde chci být, cítím se teď dobře. Chci říct, že jsem teď v dobré kondici – rychlý a silný – a co se týče techniky, cítím se dobře. Mám pocit, že do zítřka mám hodně sebevědomí.  

O sektoru v Ostravě:

Teda, vypadá to hezky. Vypadá to, že je to na jiné straně než v roce 2021 – vedle běhu na 100 metrů, takže si myslím, že je to dobrá věc; Myslím, že je to pro nás lepší pro vítr, protože druhý směr byl trochu náchylnější na boční vítr. 

O startovním poli:

Jsou tu kluci, kteří určitě dokážou skočit těch 5,90 až 6 metrů. Vždy je dobré mít nějaké dobré kluky, protože oni jsou ti, kteří vás dokážou trochu potlačit.

Je to jen skok o tyči, takže se to snažím moc nekomplikovat. Je to sport, kterému se věnuji velmi dlouho a který umím velmi dobře. Snažím se nestarat se o nic kromě sebe samého a tyče, a je to jen soutěž mezi mnou a laťkou. Takže se opravdu nestresuji a nevyvíjím na sebe tlak. 

O 6metrových skocích:

Myslím, že tento stadion si zaslouží 6metrový skok, takže v první řadě si myslím, že to je můj hlavní cíl pro zítřek. Pak uvidíme, jestli se přes to dostaneme, možná se můžeme dostat ještě výš.  

O povětrnostních podmínkách:

Dokud máte ještě trochu slunce, je to fajn - nechci žádnou teplotu pod 20 stupňů - ale myslím, že dokud je to nad 20, myslím, že to funguje docela dobře a je to docela dobré pro to, jak se cítím a všeho podobného. Nemám rád příliš horké počasí. 

O nabitém programu před mistrovstvím světa:

 Chci mít volnější program a chci se soustředit na starty tam, kde se cítím opravdu pohodlně; a skáču pouze na elitních soutěžích, které mě připraví na mistrovství světa - takže se snažím být na svých soutěžích před velkým šampionátem velmi selektivní. Jdu jen na závody, kde je dobré skákat, a pomůže mi to. Když jsem byl mladší, byl to spíše hlad po pokusech a o dosažení těchto věcí, ale myslím, že to miluji stejně a miluji soutěžení. Pro mě si myslím, že je těžké si představit život bez skoku o tyči, je to prostě můj každodenní život. Opravdu miluji, když jsem v tom dobrý, takže si myslím, že to samo o sobě něco vypovídá o tom, být v něčem opravdu dobrý. Když se opravdu cítím dobře, mám pocit, že mě nic nemůže zastavit a je to silný pocit. 

O zanechání dlouhotrvajícího rekordu:

Pro mně je důležité, aby předvedl co nejlepší skok ve správný čas, na správném místě, ve správné výšce, takže doufám, že dokážu rekord nastavit pěkně vysoko, a myslím, že cokoli se stane potom, je trochu mimo moji kontrolu. Zatím vím, že mám nějaký prostor, kam se můžu dostat, a že musím posouvat limity, zejména proto, abych se oddělil od všech ostatních. Lhal bych, kdybych řekl, že to nechci, a rád bych tu desku měl I 30 let, podobně jako Jan Železný.  

O lidských limitech ve skoku o tyči:

To je opravdu těžké říct a myslím, že to závisí na dalších proměnných. Záleží také na pokročilosti technologie a tyčích. Myslím, že jsem asi jeden z těch lepších, kdo by mohl zjistit, kam se dá dostat. 

O 100metrové výzvě proti Shelley-Ann Fraser-Pryce:

Myslím to 100% vážně, pokud by se opravdu chtěla postavit na start, tak to zařídíme, protože jsem na rozhodně pro. Opravdu bych rád viděl, jak na tom jsem. Chci říct, upřímně, nemám ponětí, jak by to vypadalo, ale rád bych to udělal. 

 

 

[ ...zpět ]

© 2020 Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z. s. | made 7M